Dokumenty školy

  • kukni na facebook

Veľkonočné tvorivé dielne s pani Galisovou, 27. marec 2019

Date: marec 29, 2019 Author: admin Categories: Dokumenty školy

Krásne jarné sviatky sa k nám nezadržateľne blížia, a preto sme si pozvali p. Galisovú aj so synom Lukášom, aby nám predstavili veľkonočné kraslice, ktoré samy vytvárajú. Ide o tzv. „MADEIROVÉ KRASLICE“, ktoré sa podobajú čipke Madeira, pretože vznikajú dierkovaním vajíčok a následným zdobením pomocou vosku. My sme si s deťmi vyskúšali aj dierkovanie aj zdobenie metódou voskovania. Spod ručičiek detí vznikali nádherné kraslice, ktoré budú zdobiť ich domovy. Pani Galisová zdobí nielen slepačie vajíčka, ale i husacie, kačacie, pštrosie a vajíčka od vtáčika EMU 🙂 Srdečne ďakujeme rodine Galisovej za prezentáciu svojich umeleckých diel a trpezlivé tvorenie s našimi deťmi.