Dokumenty školy

  • kukni na facebook

Beseda o hubách, 19.9.2019

Date: september 26, 2019 Author: admin Categories: Dokumenty školy

Beseda o hubách, 19.9.2019

Nakoľko k nám čoskoro prichádza jeseň a je sezóna zberu húb, zavolali sme do našej skoličky p. farára Krivuša z Vrútok, ktorý je vášnivý milovník prírody, mykológ, teda odborník na huby. Pripravil pre našich žiakov krásnu prezentáciu, v ktorej upozornil na význam hub v prírode, vzácne chránené druhy, jedlé i jedovaté huby. Veľkosti húb od niekoľko mikrometrov po 80 ha zarazili nielen deti, ale aj nás učiteľov. Autorom fotografií týchto organizmov je on sám a zhotovuje ich priamo v teréne. NÁJDE i také druhy, ktoré často naše oči nevidia. Okrem teórie nás zahrnul aj ukážkami čerstvo nazbieranych húb a názorne vysvetlil rozdiely medzi častými mýlkami jedlých a jedovatých húb. ĎAKUJEME za návštevu a čas, ktorý s nami vzácny hosť strávil.