Udalosti školy

  • kukni na facebook

ENVIRONMENTÁLNA VÝCHOVA V TURČIANSKEJ ŠTIAVNIČKE, 9. OKTÓBER 2020

Date: október 12, 2020 Author: admin Categories: Udalosti školy

Aj tento školský rok 2020/2021 sme so žiakmi 4.A absolvovali environmentálnu výchovu v CVČ Turčianska Štiavnička a priblížili sme sa k prírode. Naši učitelia Peťo a Maťo zasiali do našej mysle i srdca semienko pre ochranu životného prostredia, šetrenia vody, ako narábať s odpadom a či je vôbec potrebné produkovať toľko odpadu… na chvíľu sme sa stali princami a princeznami a pani učiteľka kráľovnou, a to práve v miestnom anglickom parku, ktorý spolu s kaštieľom patril rodu Révaiovcov. V parku je množstvo nádherných cudzokrajných vzácnych drevín a naši sprievodcovia nám odhalili skryté krásy a zákonitosti živej i neživej prírody. Pripravili si pre nás množstvo hravých, súťažných i vedomostných úloh. Pre väčšinu z nás bola novinkou i skutočnosť, že bukvica nie je len potravou pre lesné zvieratá … Prezradím, že semienko z bukvice chutí ako oriešok … ?. Priamo cez park tečie Kantorský potok z Veľkej Fatry. Okrem rozprávkoveho parku sme mali možnosť spoznať i zvieracích kamarátov našich environmentálnych učiteľov. Predstavili nám triednu učiteľku, mačičku ZOJKU, morčiatko ŠPINKU, agamu, pagekóna, myšku, činčilu, psích kamarátov, raka, užovku, morského slimáka, mloka … ak ich chcete vidieť … KUK NA FOTKY. ? Prežili sme krásny jesenný farebný deň plný zážitkov, zábavy, smiechu, zvedavosti v sprievode zvieracích kamarátov a ich dvoch pánov Peťa a Maťa. Deťom sa neskutočne páčilo, chlapci prevetrali ich vedomosti z oblasti rastlinnej a živočíšnej ríše, ponúkli im množstvo zaujímavostí, informácií, dali žiakom priestor na sebarealizáciu, možnosť vyjadriť vlastné návrhy a postoje k riešeniu globálnej otázky … AKO MÔŽEM JA ŠETRIŤ A OCHRAŇOVAŤ PRÍRODU??? … Z troch súťažných skupín vyhrala po celodenných aktivitách skupina princezien Ninka a Sabinka. Všetkým gratulujeme a tešíme sa s Vami. Veľmi pekne ďakujeme … odchádzame so zasiatym semienkom …. planéta a životné prostredie  je v našich rukách … ” KAŽDÝ MUSÍ ZAČAŤ SÁM OD SEBA!!! “