Dokumenty školy

  • kukni na facebook

Svätá Lucia, 13.december 2020

Date: december 17, 2020 Author: admin Categories: Dokumenty školy

“Hojného požehnania gazda i gazdiná, hojného požehnania celá rodina. Navštívili sme Váš dom, aby sme bosorkám dali zbohom.” … na Slovensku sa tradovalo, že Lucia bola najväčšou čarodejnicou. Už deň pred Luciou sa odporúčalo dobre najesť cesnaku, aby boli ľudia i statok chranený pred čarami. Podľa dávnych zvykov sme aj my dievčence prezlečené za LUCKY, zahalené do bielej plachty a s husacím krídlom v ruke chodili s rachotom po triedach, vymetali kúty a tým symbolicky vyhnali zlo. Všade NÁS pohostili a my sme nepriateľské sily nielen zo Školy, JEDÁLNE ale aj z Materskej škôlky vyhnali…. OD Lucie do Vianoc, každá noc ma svoju moc … Nech Vás vsetkých choroba obchádza, nešťastie a smútok navždy odchádza. ĎAKUJEM dievčatám zo 4. A triedy, Saške, Sabinke, Barborke a Ninke za skvelý dramatický vykon, básnický prejav, prejavenú ochotu a chuť …