Dokumenty školy

  • kukni na facebook

ADOPTUJ KRAVIČKU, environmentálny projekt na šk.rok 2021/2022

Date: október 11, 2021 Author: admin Categories: Dokumenty školy

Celoročný projekt na školský rok 2021/2022 – ADOPTUJ KRAVIČKU je unikátny projekt realizovaný z Mliečneho fondu, do
ktorého prispievajú slovenskí prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka už
od roku 2008. V zábavnej a edukatívnej školskej súťaži Adoptuj kravičku
si každý triedny kolektív virtuálne adoptoval kravičku a od 1.10. 2021
sa o ňu virtuálne a zábavnou formou stará, plní rôzne úlohy, zabáva sa s ňou. Cieľom je, aby sa deti učili o dôležitosti konzumácie slovenského mlieka
a mliečnych výrobkov, o živote kravičiek aj o práci poľnohospodárov –farmárov. Cieľom projektu je vypestovať u detí pozitívny vzťah ku zvieratám a správne stravovacie návyky, ukázať deťom, ale aj ich rodičom, že základom pre mliečne výrobky je mlieko od živých kravičiek, o ktoré sa musia slovenskí poľnohospodári dobre starať. Od 1.10.2021
je možné zadávať aj EAN kódy zo slovenských mliečnych výrobkov (nie
všetky výrobky program akceptuje, treba len skúšať). Žiaci túto starostlivosť, súťaže, kvízy budú vykonávať v škole ako
triedny kolektív! V domácom prostredí sa môžu prihlásiť na stránku www.adoptujkravivku.sk … kde môžu zadávať kódy, prípadne sa o kravičku postarať. Každá trieda má svoje prihlasovacie údaje. Najlepšie kolektívy budú ocenené vecnou cenou i finančnou odmenou pre školu, a to až v hodnote 3000 eur. Tento projekt robi radosť nielen deťom, ale aj učiteľom 💖