Dokumenty školy

  • kukni na facebook

Beseda – október, mesiac úcty k starším, 14.10.2021

Date: október 19, 2021 Author: admin Categories: Dokumenty školy

Október je mesiacom úcty k starším. Pozvanie na besedu prijali pani Editka Chromcová a pani Hanka Holúbková, občianky obce Turčianske Kľačany a priateľky ZŠ Turčianske Kľačany. Beseda sa niesla v príjemnej atmosfére, témou boli školské časy a život kedysi v porovnaní s prítomnosťou. Pani Editka pracovala ako učiteľka, chodila do školy v Kľačanoch. Pani Hanka navštevovala školu v rodnom liptove. Deti boli prekvapené, že kedysi chodili do školy aj v sobotu, štvrtok mali voľný. Pani Editka priniesla aj svoje vysvedčenie z druhej triedy z roku 1939. Matematiku volali Počty, Telesnú výchovu nemali, pretože ich voľný čas mimo školy bol vyplnený športovými aktivitami, hrami, prácou na poli, v dome a v záhrade. Futbalovú loptu si vyrobili z ponožiek, ktoré napchali do pančuchy. Deti poďakovali tetám básničkami i tančekom. Ďakujeme, že Vás máme staré mamy, prastaré mamy, pretože Vaše sivé vlasy sú plné múdrosti, lásky, spomienok a skúseností. Nech je Vaša jeseň života plná zážitkov s Vašimi deťmi a vnúčatami.