Dokumenty školy

  • kukni na facebook

Gastronomické inšpirácie, 25.10.2019

Date: november 4, 2019 Author: admin Categories: Dokumenty školy

Jesenný piatok sa v našej školičke niesol v duchu príprav dobrôtok z plodov Zeme, gastronomických inšpirácií na tanieroch a hodovania. Žiaci pod vedením pani učiteliek vykúzlili nepečené očarujúce i veeeľmi chutné pokrmy, sladkosti a jednohubky zo zdravých darov našej Zeme. Žiaci v 1.A vykúzlili ježkov z hrušky a hrozna, mikulášov z banánov a jahôd, motokáry z banánov a mrkvy, kuriatka z vajíčok a lienky z paradajok. V triede 2.A boli hlavnou surovinou orechy. Žiaci 2.A pripravili sladunké mlsanie z orechov, porozprávali aké sú dôležité pre ľudské telo, jadrá orechov sa podobajú na mozog, pre ktorý majú nenahraditeľný význam. Žiaci 4.A triedy pripravovali šaláty a nátierky zo strukovín, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou nášho jedálnička pre obsah bielkovín, dokonca slúžia ako náhrada za mäso v našom stravovaní. Hlavnou surovinou u žiakov 3. A triedy bola mrkva a tak z nej vyčarovali spolu s pani učiteľkou nátierku, placky, šalát a šťavu. Ďakujeme našej tete Mirke, p. Staňovej a p. Lepetovej za trpezlivosť pri príprave našich umeleckých diel. Deti boli ste úžasnééé :* Dúfame, že sme Vás inšpirovali k príprave kreatívnych pokrmov a aj pre niektorých nie príliš obľúbená zelenina, či ovocie sa stane na tanieri každodenným „kamarátom.“ Ovocie i zelenina obsahujú veľa vitamínov, minerálov, vlákniny a iných pre náš organizmus nenahraditeľných látok.